Darton Dry Sleeve Kit Nissan VR38DETT B:95.50 to 96.00mm Fla
1 569,49 €
Esgotado
REF:
300-038
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Darton |
|---|---|
| Grupo | Cylinder Sleeves |
| Marca Veículo | Nissan |
| Modelo Veículo | 3.8L 24v – VR38DETT |
| Additional Info | 95,50mm to 96,00mm |
| Bore - Actual | 95.12 mm |
| Bore Range | 95.50 to 96.00 mm |
| Country of Origin | USA |
| Flange Diameter | 106.93 mm |
| Flange Thickness | 5.84 mm |
| Image Info | These images are representative |
| Length | 139.70 mm |
| Outside Diameter | 100.84 mm |
| Type | Dry Sleeve |
| Wall Thickness | 2.84 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Darton Dry Sleeve Kit Nissan VR38DETT B:95.50 to 96.00mm Fla” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.