Wiseco Saab 9000 2.0L(8.0:1)/2.3L(9.0:1) 16V 4 cyl. Turbo
627,75 €
Esgotado
REF:
WKE183M905
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Saab |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – B204, 2.3L 16v – B234 |
| Bore - Actual | 90.50 mm |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 40.30 mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.0 :1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.30 mm |
| Dome Volume | -12.5 cc |
| Package Height | 114,00 mm |
| Package Length | 355,00 mm |
| Package Weight | 2888.00 g |
| Package Width | 293,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 24.00 mm |
| Ring Set Included | 9050XX |
| Weight - Nominal | 455 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Saab 9000 2.0L(8.0:1)/2.3L(9.0:1) 16V 4 cyl. Turbo” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.