Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Bore - Actual | 82.00 mm |
| Bore - Oversize | 1.00 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 32.38 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.0:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.52- mm |
| Dome Volume | -26.2 cc |
| GTIN | 00193564173133 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 109,22 mm |
| Package Length | 119,38 mm |
| Package Weight | 544.31 g |
| Package Width | 119,38 mm |
| Piston Pin Diameter | 20.00 mm |
| Ring Set Included | 8200XX |
| Skirt Coating | Moly |
| Weight - Nominal | 278 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Single VW VR6 2.8L 9:1 82.00mm” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.