Wiseco Piston Kit Yamaha YZ250F ’08-11 5V 13.5:1 3110XG
170,86 €
Esgotado
REF:
W4952M07900
Categoria: Motas
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Bore - Standard | 77.00 mm |
| Bore - Actual | 79.00 mm |
| Bore - Oversize | 2.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 13.5:1 |
| Total Height | 38.30 mm |
| Piston Pin Hole Diameter | 16.00 mm |
| Compression Height | 14.10 mm |
| Boss Space In | 19.00 mm |
| Piston Head Type | Flat with raised top |
| Skirt Coating | – |
| Additional Info | 5 Valve Pockets, Forged Piston |
| OEM Reference No | 5XC-11631-00 |
| Country of Origin | USA |
| GTIN | 00193564141224 |
| Piston Pin Part # | WS742 |
| Piston Ring Part # | W3110XG |
| Circlip Part # | WCW16 |
| Package Height | 105,41 mm |
| Package Length | 105,41 mm |
| Package Weight | 362.87 g |
| Package Width | 105,41 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Yamaha YZ250F ’08-11 5V 13.5:1 3110XG” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.