Wiseco Piston Kit Yamaha Road Star 4V Dome 10.5:1 Rear
165,85 €
Esgotado
REF:
W4879M09500
Categoria: Powersports
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Bore - Actual | 95.00 mm |
| Bore - Oversize | STD |
| Bore - Standard | 95.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 10.5:1 |
| Country of Origin | USA |
| Cylinder Position | Rear |
| Displacement | 1602 cc |
| Dome Volume | +22 cc |
| GTIN | 00193564143518 |
| Package Height | 107,95 mm |
| Package Length | 124,46 mm |
| Package Weight | 317.51 g |
| Package Width | 124,46 mm |
| Piston Head Type | Domed |
| Skirt Coating | ArmorGlide |
| Stroke | 113.00 mm |
| Valve Pocket Depth - Exhaust | -.120 in |
| Valve Pocket Depth - Intake | -.120 in |
| Valve Pocket Dia - Exhaust | 1.360 in |
| Valve Pocket Dia - Intake | 1.600 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Yamaha Road Star 4V Dome 10.5:1 Rear” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.