Wiseco Piston Kit Wiseco Mitsubishi 4G63 GenII Stroker 2.0L
665,86 €
Esgotado
REF:
WK667M86AP
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Mitsubishi |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – 4G63 7-bolt |
| Bore - Actual | 86.00 mm |
| Bore - Oversize | 1.00 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Coating | Armor Plating |
| Compression Height | 28.87 mm |
| Compression Ratio - Actual | 7.7:1/8.2:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.13- mm |
| Dome Volume | -18.4 cc |
| GTIN | 00193564090041 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 109,22 mm |
| Package Length | 205,74 mm |
| Package Weight | 2222.60 g |
| Package Width | 223,52 mm |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | 8600XX+GLS22 |
| Rod Length | 156.00 mm |
| Stroke | 100.00 mm |
| Weight - Nominal | 331 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Wiseco Mitsubishi 4G63 GenII Stroker 2.0L” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.