Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 1.8L 8v |
| Bore - Actual | in |
| Bore - Oversize | 3.268 in |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 33.50 mm |
| Compression Ratio - Actual | 13.4:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.70 mm |
| Dome Volume | 0 FT cc |
| GTIN | 00193564074812 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 4032 |
| Package Height | 114,30 mm |
| Package Length | 215,90 mm |
| Package Weight | 1995.81 g |
| Package Width | 203,20 mm |
| Piston Head Type | Flat Top |
| Piston Pin Diameter | .080 in |
| Ring Set Included | 3268XC |
| Weight - Nominal | 315 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit VW 1.8L 8V(0cc FT)(13.4:1)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.