Wiseco Piston Kit VAG 1.8L 8v HT/RD/PF/RV Turbo 9.0:1
627,75 €
Esgotado
REF:
WKE258M815
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 1.8L 8v |
| Bore - Actual | 81.50 mm |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Compression Height | 32.15 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.0:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.65- mm |
| Dome Volume | -14.7 cc |
| Material Type | 2618 |
| Piston Pin Diameter | 20.00 mm |
| Ring Set Included | 8150XX |
| Weight - Nominal | 315 g |
| Build Type | Build on Demand |
| GTIN | 00193564092748 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 114,30 mm |
| Package Length | 215,90 mm |
| Package Weight | 1995.81 g |
| Package Width | 203,20 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit VAG 1.8L 8v HT/RD/PF/RV Turbo 9.0:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.