Wiseco Piston Kit V.A.G. ADU 2.2L 20V CR 8.1:1, -7.4cc
784,69 €
4 em stock
REF:
WKE295M82AP
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 2.2L 20v – RS2 |
| Bore - Actual | 82.00 mm |
| Bore - Oversize | 1.00 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Coating | Armor Plating |
| Compression Height | 32.65 mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.1:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.15- mm |
| Dome Volume | -7.4 cc |
| GTIN | 00193564178244 |
| Image Info | These images are actual |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 113,00 mm |
| Package Length | 360,00 mm |
| Package Weight | 2590.00 g |
| Package Width | 218,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 20.00 mm |
| Ring Set Included | 8200XX |
| Weight - Nominal | 310 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit V.A.G. ADU 2.2L 20V CR 8.1:1, -7.4cc” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.