Wiseco Piston Kit Toyota Supra 2JZGTE 3.0L 24V 6cyl (-14.8cc
996,30 €
4 em stock
REF:
WK550M87AP
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Toyota |
| Modelo Veículo | 3.0L 24v – 2JZ-GTE |
| Bore - Actual | 87.00 mm |
| Bore - Oversize | 1.00 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Coating | Armor Plating |
| Compression Height | 34.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.5:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0 mm |
| Dome Volume | -14.8 cc |
| GTIN | 00193564075208 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 127,00 mm |
| Package Length | 264,16 mm |
| Package Weight | 2449.40 g |
| Package Width | 487,68 mm |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | 8700XX |
| Stroke | 86.00 mm |
| Weight - Nominal | 340 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Toyota Supra 2JZGTE 3.0L 24V 6cyl (-14.8cc” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.