Wiseco Piston Kit Toyota/Scion TC 2.4L 16V- 2AZ-FE(-29cc)
565,51 €
Esgotado
REF:
WK641M885
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Toyota |
| Modelo Veículo | 2.4L 16v – 2AZ-FE |
| Bore - Actual | 88.50 mm |
| Bore - Oversize | Std. mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 33.25 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.0:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.25- mm |
| Dome Volume | -29.0 cc |
| GTIN | 00193564077660 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 109,22 mm |
| Package Length | 200,66 mm |
| Package Weight | 2313.32 g |
| Package Width | 223,52 mm |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | 8850XX |
| Weight - Nominal | 313 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Toyota/Scion TC 2.4L 16V- 2AZ-FE(-29cc)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.