Wiseco Piston Kit Toyota Corolla 3TC 1.8L 16V (-2cc FT)
578,14 €
Esgotado
REF:
WK508M86
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Toyota |
| Modelo Veículo | 1.8L 8v – 3TC |
| Bore - Actual | 86.00 mm |
| Bore - Oversize | 1.00 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 34.92 mm |
| Compression Ratio - Actual | 10.2-10.9:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.15- mm |
| Dome Volume | 20.6 cc |
| GTIN | 00193564074751 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 4032 |
| Package Height | 111,76 mm |
| Package Length | 200,66 mm |
| Package Weight | 2267.96 g |
| Package Width | 223,52 mm |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | 8600XX |
| Weight - Nominal | 392 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Toyota Corolla 3TC 1.8L 16V (-2cc FT)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.