Wiseco Piston Kit Toyota 2RZ/3RZ(-10cc)8.8:1-8.25:1-
565,51 €
Esgotado
REF:
WK642M955
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Toyota |
| Modelo Veículo | 2.4L 16v – 2RZ-FE, 2.7L 16v – 3RZ-FE |
| Bore - Actual | 95.50 mm |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 35.50 mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.8:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.50- mm |
| Dome Volume | -10.0 cc |
| GTIN | 00193564089632 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 114,30 mm |
| Package Length | 342,90 mm |
| Package Weight | 1905.09 g |
| Package Width | 215,90 mm |
| Piston Pin Diameter | 24.00 mm |
| Ring Set Included | 9550XX |
| Weight - Nominal | 416 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Toyota 2RZ/3RZ(-10cc)8.8:1-8.25:1-” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.