Wiseco Piston Kit Toy 1.3L 4E-FTE 8.2:1/1.5L 5E-FE 9.2:1-
578,14 €
Esgotado
REF:
WK687M75
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Toyota |
| Modelo Veículo | 1.3L 16v – 4E-FTE, 1.5L 16v – 5E-FTE |
| Bore - Actual | 75.00 mm |
| Bore - Oversize | 1.00 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 29.90 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.3:1 |
| Deck Clearance | 0.09 mm |
| Dome Volume | -2.50 cc |
| GTIN | 00193564160317 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 114,30 mm |
| Package Length | 215,90 mm |
| Package Weight | 2358.68 g |
| Package Width | 203,20 mm |
| Piston Pin Diameter | 18.00 mm |
| Ring Set Included | 2953XC |
| Weight - Nominal | g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Toy 1.3L 4E-FTE 8.2:1/1.5L 5E-FE 9.2:1-” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.