Wiseco Piston Kit SBF – Blower/Turbo Reverse Do B:4.030
1 289,81 €
Esgotado
REF:
WK0101A3
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Ford |
| Modelo Veículo | Small Block |
| Bore - Actual | 4.030 in |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 1.090 in |
| Country of Origin | USA |
| Dome Volume | -10 cc |
| GTIN | 00193564068316 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 106,68 mm |
| Package Length | 711,20 mm |
| Package Weight | 7620.35 g |
| Package Width | 269,24 mm |
| Piston Head Type | Dish |
| Piston Pin Diameter | 0.927 in |
| Ring Set Recommended | J820F8-4030-5 |
| Rod Length | 5.400 in |
| Stroke | 3.400 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit SBF – Blower/Turbo Reverse Do B:4.030” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.