Wiseco Piston Kit SBC LS1 Vort 5.3 FT -2.2cc 10.25:1 B:3.800
1 018,67 €
Esgotado
REF:
WK474M965
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chevrolet |
| Modelo Veículo | LS Gen III/IV |
| Bore - Actual | 3.800 in |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 1.300 in |
| Country of Origin | USA |
| Dome Volume | -2.2 cc |
| GTIN | 00193564073877 |
| Image Info | These images are actual |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 106,68 mm |
| Package Length | 713,74 mm |
| Package Weight | 5443.11 g |
| Package Width | 269,24 mm |
| Piston Head Type | Flat Top |
| Piston Pin Diameter | 0.927 in |
| Ring Set Included | 3805HF |
| Rod Length | 6.125 in |
| Stroke | 3.622 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit SBC LS1 Vort 5.3 FT -2.2cc 10.25:1 B:3.800” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.