Wiseco Piston Kit SBC 360 Sprint ASCS Dome B:4.030
1 281,26 €
Esgotado
REF:
WK0138X3
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chevrolet |
| Modelo Veículo | Small Block |
| Bore - Actual | 4.030 in |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 1.250 in |
| Country of Origin | USA |
| Dome Volume | 13 cc |
| GTIN | 00193564069221 |
| Image Info | These images are actual |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 106,68 mm |
| Package Length | 711,20 mm |
| Package Weight | 7620.35 g |
| Package Width | 269,24 mm |
| Piston Head Type | Dome |
| Piston Pin Diameter | 0.927 in |
| Ring Set Included | 4032GFX |
| Rod Length | 6.000 in |
| Stroke | 3.480 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit SBC 360 Sprint ASCS Dome B:4.030” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.