Wiseco Piston Kit SB Mopar Gen III 6.1L Hemi 4.050 B:4.060
1 223,84 €
Esgotado
REF:
WK0114X05
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chrysler |
| Modelo Veículo | HEMI – GEN 3 |
| Bore - Actual | 4.060 in |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 1.090 in |
| Country of Origin | USA |
| Dome Volume | -2 cc |
| GTIN | 00193564068699 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 106,68 mm |
| Package Length | 711,20 mm |
| Package Weight | 7620.35 g |
| Package Width | 269,24 mm |
| Piston Head Type | Flat Top |
| Piston Pin Diameter | 0.927 in |
| Ring Set Included | 4062GFX |
| Rod Length | 6.125 in |
| Stroke | 4.050 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit SB Mopar Gen III 6.1L Hemi 4.050 B:4.060” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.