Wiseco Piston Kit RM250 ’00-02 (66.33mm)
138,55 €
1 em stock
REF:
W756M06640A
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Suzuki |
| Modelo Veículo | RM 250 |
| Ano | 2000, 2001, 2002 |
| Bore - Standard | 66.40 mm |
| Piston Size | 66.33 mm |
| Total Height | 75.00 mm |
| Piston Pin Hole Diameter | 18.00 mm |
| Compression Height | 29.00 mm |
| Ring Locating Pin (E) | 14.00 mm |
| Ring Locating Pin (F) | 14.00 mm |
| Boss Space In | 22.60 mm |
| Piston Head Type | Flat |
| Skirt Coating | – |
| Additional Info | Reed Cut-Out, 2 Intake Holes, Forged Piston |
| OEM Reference No | 12110-37E40-0F0 |
| Country of Origin | USA |
| GTIN | 00193564463333 |
| Piston Ring Part # | W2614CD |
| Piston Pin Part # | WS508 |
| Circlip Part # | WCW18 |
| Package Height | 101,60 mm |
| Package Length | 88,90 mm |
| Package Weight | 272.16 g |
| Package Width | 88,90 mm |
| Image Info | These images are actual |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit RM250 ’00-02 (66.33mm)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.