Wiseco Piston Kit RM125 ’89-99 Pro-Lite (53.97mm)
116,68 €
Esgotado
REF:
W641M05400C
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Suzuki |
| Modelo Veículo | RM 125 |
| Ano | 1989, 1990, 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999 |
| Bore - Standard | 54.00 mm |
| Piston Size | 53.97 mm |
| Total Height | 59.00 mm |
| Piston Pin Hole Diameter | 15.00 mm |
| Compression Height | 22.00 mm |
| Ring Locating Pin (E) | 12.00 mm |
| Ring Locating Pin (F) | – mm |
| Boss Space In | 20.40 mm |
| Piston Head Type | Dome |
| Skirt Coating | – |
| Additional Info | 2 Lub. Holes Exh. Skirt, Forged Piston |
| OEM Reference No | 12110-36E00-0F0 |
| Country of Origin | USA |
| GTIN | 00193564463326 |
| Piston Ring Part # | W2126CS |
| Piston Pin Part # | WS467 |
| Circlip Part # | WCW15 |
| Package Height | 82,55 mm |
| Package Length | 76,20 mm |
| Package Weight | 272.16 g |
| Package Width | 76,20 mm |
| Image Info | These images are actual |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit RM125 ’89-99 Pro-Lite (53.97mm)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.