Wiseco Piston Kit RM-Z250 ’10-26 CR. Stock (76.95mm)
171,70 €
5 em stock
REF:
W40007M07700A
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Suzuki |
| Modelo Veículo | RM-Z 250 |
| Ano | 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025, 2026 |
| Bore - Standard | 77.00 mm |
| Piston Size | 76.95 mm |
| Compression Ratio - Actual | 13.4:1 |
| Total Height | 36.10 mm |
| Piston Pin Hole Diameter | 16.00 mm |
| Compression Height | 11.70 mm |
| Boss Space In | mm |
| Piston Head Type | Flat with raised top |
| Skirt Coating | Armorglide Coating |
| Additional Info | 4 Valve Pockets, Forged Piston |
| OEM Reference No | 12111-49H10-0F0 |
| Country of Origin | USA |
| GTIN | 00193564463418 |
| Piston Ring Part # | W7700YC |
| Piston Pin Part # | WS677 |
| Circlip Part # | WCW16 |
| Package Height | 101,60 mm |
| Package Length | 88,90 mm |
| Package Weight | 272.16 g |
| Package Width | 88,90 mm |
| Image Info | These images are actual |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit RM-Z250 ’10-26 CR. Stock (76.95mm)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.