Wiseco Piston Kit Pro Tru SBF 351C FT 1.647″ CH -3cc B:4030
769,48 €
Esgotado
REF:
WPTS515A3
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Ford |
| Modelo Veículo | Small Block |
| Bore - Actual | 4.030 in |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 1.647 in |
| Dome Volume | -3 cc |
| GTIN | 00193564093233 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 4032 |
| Package Height | 106,68 mm |
| Package Length | 713,74 mm |
| Package Weight | 6350.29 g |
| Package Width | 271,78 mm |
| Piston Head Type | Flat Top |
| Piston Pin Diameter | 0.912 in |
| Ring Set Included | S100S8-4030-5 |
| Rod Length | 5.788 in |
| Stroke | 3.500 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Pro Tru SBF 351C FT 1.647″ CH -3cc B:4030” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.