Wiseco Piston Kit Pro Tru SBC 400 FT 1.425 CH -5cc B:4125
769,48 €
Esgotado
REF:
WPTS510AS
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chevrolet |
| Modelo Veículo | Small Block |
| Bore - Actual | 4.125 in |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 1.425 in |
| Dome Volume | -5 cc |
| GTIN | 00193564093127 |
| Image Info | These images are actual |
| Material Type | 4032 |
| Package Height | 106,68 mm |
| Package Length | 713,74 mm |
| Package Weight | 6123.50 g |
| Package Width | 269,24 mm |
| Piston Head Type | Flat Top |
| Piston Pin Diameter | 0.927 in |
| Ring Set Included | S100S8-4125-5 |
| Rod Length | 5.700 in |
| Stroke | 3.750 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Pro Tru SBC 400 FT 1.425 CH -5cc B:4125” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.