Wiseco Piston Kit Pro Tru Chry 340/360 FT 1.460 CH B:4060
784,13 €
Esgotado
REF:
WPTS528A6
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chrysler |
| Modelo Veículo | Small Block |
| Bore - Actual | 4.060 in |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 1.460 in |
| Dome Volume | -5 cc |
| GTIN | 00193564093615 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 4032 |
| Package Height | 109,22 mm |
| Package Length | 713,74 mm |
| Package Weight | 6577.09 g |
| Package Width | 276,86 mm |
| Piston Head Type | Flat Top |
| Piston Pin Diameter | 0.984 in |
| Ring Set Included | S100S8-4060-5 |
| Rod Length | 6.123 in |
| Stroke | 4.000 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Pro Tru Chry 340/360 FT 1.460 CH B:4060” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.