Wiseco Piston Kit Pro Tru Chry 318 Flat Top 1.800 CH B:3910
784,13 €
Esgotado
REF:
WPTS529AS
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chrysler |
| Modelo Veículo | Small Block |
| Bore - Actual | 3.910 in |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 1.800 in |
| Dome Volume | -5 cc |
| GTIN | 00193564093639 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 4032 |
| Package Height | 109,22 mm |
| Package Length | 711,20 mm |
| Package Weight | 6441.01 g |
| Package Width | 269,24 mm |
| Piston Head Type | Flat Top |
| Piston Pin Diameter | 0.984 in |
| Ring Set Included | 3910VK |
| Rod Length | 6.123 in |
| Stroke | 3.310 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Pro Tru Chry 318 Flat Top 1.800 CH B:3910” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.