Wiseco Piston Kit Pro Tru Chevy Rev/Dome 1.260 CH B:4060
762,16 €
Esgotado
REF:
WPTS509A6
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chevrolet |
| Modelo Veículo | Small Block |
| Bore - Actual | 4.060 in |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 1.260 in |
| Country of Origin | USA |
| Dome Volume | -15 cc |
| GTIN | 00193564093097 |
| Image Info | These images are actual |
| Material Type | 4032 |
| Package Height | 106,68 mm |
| Package Length | 713,74 mm |
| Package Weight | 5896.70 g |
| Package Width | 266,70 mm |
| Piston Head Type | Reverse Dome |
| Piston Pin Diameter | 0.927 in |
| Ring Set Included | S100S8-4060-5 |
| Rod Length | 6.000 in |
| Stroke | 3.480 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Pro Tru Chevy Rev/Dome 1.260 CH B:4060” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.