Wiseco Piston Kit Pro Tru BBF 460 FT MARINE 1.756 CH B:4360
824,45 €
Esgotado
REF:
WPTS530AS
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Ford |
| Modelo Veículo | Big Block |
| Bore - Actual | 4.360 in |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 1.756 in |
| Dome Volume | -5.4 cc |
| GTIN | 00193564093660 |
| Image Info | These images are actual |
| Material Type | 4032 |
| Package Height | 106,68 mm |
| Package Length | 713,74 mm |
| Package Weight | 8119.30 g |
| Package Width | 269,24 mm |
| Piston Head Type | Flat Top |
| Piston Pin Diameter | 1.040 in |
| Ring Set Included | 4360H |
| Rod Length | 6.605 in |
| Stroke | 3.850 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Pro Tru BBF 460 FT MARINE 1.756 CH B:4360” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.