Wiseco Piston Kit Pro Tru BBC 8.2L FT Marine 1.340 CH B:4290
824,45 €
Esgotado
REF:
WPTS524A4
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chevrolet |
| Modelo Veículo | Big Block |
| Bore - Actual | 4.290 in |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 1.350 in |
| Dome Volume | -2 cc |
| GTIN | 00193564093509 |
| Image Info | These images are actual |
| Material Type | 4032 |
| Package Height | 106,68 mm |
| Package Length | 713,74 mm |
| Package Weight | 6985.32 g |
| Package Width | 266,70 mm |
| Piston Head Type | Flat Top |
| Piston Pin Diameter | 0.990 in |
| Ring Set Included | S100S8-4285-5 |
| Rod Length | 6.700 in |
| Stroke | 4.370 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Pro Tru BBC 8.2L FT Marine 1.340 CH B:4290” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.