Wiseco Piston Kit Pro Tru BBC 454 FT 1.270″ CH -3cc B:4320
824,45 €
Esgotado
REF:
WPTS516A7
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chevrolet |
| Modelo Veículo | Big Block |
| Bore - Actual | 4.320 in |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 1.270 in |
| Dome Volume | -3 cc |
| GTIN | 00193564093271 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 4032 |
| Package Height | 106,68 mm |
| Package Length | 713,74 mm |
| Package Weight | 6985.32 g |
| Package Width | 266,70 mm |
| Piston Head Type | Flat Top |
| Piston Pin Diameter | 0.990 in |
| Ring Set Included | 4320H |
| Rod Length | 6.385 in |
| Stroke | 4.250 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Pro Tru BBC 454 FT 1.270″ CH -3cc B:4320” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.