Wiseco Piston Kit Pro Tru BBC 454 +21CC 1.270 CH B:4280
831,78 €
Esgotado
REF:
WPTS522A3
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chevrolet |
| Modelo Veículo | Big Block |
| Bore - Actual | 4.280 in |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 1.270 in |
| Dome Volume | 21 cc |
| GTIN | 00193564093424 |
| Image Info | These images are actual |
| Material Type | 4032 |
| Package Height | 109,22 mm |
| Package Length | 716,28 mm |
| Package Weight | 7348.20 g |
| Package Width | 276,86 mm |
| Piston Head Type | Dome |
| Piston Pin Diameter | 0.990 in |
| Ring Set Included | S100S8-4280-5 |
| Rod Length | 6.385 in |
| Stroke | 4.250 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Pro Tru BBC 454 +21CC 1.270 CH B:4280” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.