Wiseco Piston Kit Opel/Saab 2.0 LSJ/LNF/Z20NHH(9.2:1)Turbo
578,14 €
6 em stock
REF:
WK635M86
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Opel |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – A20NHT/NFT, 2.0L 16v – LNF, 2.0L 16v – LSJ |
| Bore - Actual | 86.00 mm |
| Bore - Oversize | Std. mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 30.85 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.2:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | -1.15 mm |
| Dome Volume | 0.0 cc |
| GTIN | 00193564077561 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 111,76 mm |
| Package Length | 220,98 mm |
| Package Weight | 2131.88 g |
| Package Width | 347,98 mm |
| Piston Pin Diameter | 23.00 mm |
| Ring Set Included | 8600XX |
| Weight - Nominal | 341 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Opel/Saab 2.0 LSJ/LNF/Z20NHH(9.2:1)Turbo” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.