Wiseco Piston Kit Nissan 370Z(VQ37) -15.5cc Turbo(9.0:1)
900,16 €
Esgotado
REF:
WK643M96
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Nissan |
| Modelo Veículo | 3.7L 24v – VQ37VHR |
| Bore - Actual | 96.00 mm |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 29.95 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.0:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.90- mm |
| Dome Volume | -15.5 cc |
| GTIN | 00193564089663 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 114,30 mm |
| Package Length | 342,90 mm |
| Package Weight | 2358.68 g |
| Package Width | 215,90 mm |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | 9600XX |
| Weight - Nominal | 372 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Nissan 370Z(VQ37) -15.5cc Turbo(9.0:1)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.