Wiseco Piston Kit NISSAN 240SX KA24-4V Turbo ’95-98 (-22Cc)
578,14 €
Esgotado
REF:
WK586M895AP
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Nissan |
| Modelo Veículo | 2.4L 16v – KA24DE |
| Bore - Actual | 89.50 mm |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Coating | Armor Plating |
| Compression Height | 33.94 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.0:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.06- mm |
| Dome Volume | -22.0 cc |
| GTIN | 00193564076106 |
| Image Info | These images are actual |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 111,76 mm |
| Package Length | 218,44 mm |
| Package Weight | 2404.04 g |
| Package Width | 347,98 mm |
| Piston Pin Diameter | 21.00 mm |
| Ring Set Included | 8950XX |
| Weight - Nominal | 358 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit NISSAN 240SX KA24-4V Turbo ’95-98 (-22Cc)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.