Wiseco Piston Kit Mitsubishi Starion TSI 4G54B 2.5L
565,51 €
Esgotado
REF:
WK555M925
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Mitsubishi |
| Modelo Veículo | 2.5L 8v – 4G54B |
| Bore - Actual | 92.50 mm |
| Bore - Oversize | 1.40 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 35.30 mm |
| Compression Ratio - Actual | 7.25:1-7.8:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.70- mm |
| Dome Volume | -17.0 cc |
| GTIN | 00193564075291 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 114,30 mm |
| Package Length | 342,90 mm |
| Package Weight | 2494.76 g |
| Package Width | 215,90 mm |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | 9250XX |
| Weight - Nominal | 396 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Mitsubishi Starion TSI 4G54B 2.5L” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.