Wiseco Piston Kit Mitsubishi Evo10 4B11-T ’08 -4.5cc (9.0:1)
565,51 €
7 em stock
REF:
WK636M86
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Mitsubishi |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – 4B11T |
| Bore - Actual | 86.00 mm |
| Bore - Oversize | STD |
| Bore - Standard | 86.00 mm |
| Compression Height | 33.25 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.0:1 |
| Country of Origin | USA |
| Cylinders | 4 |
| Deck Clearance | 0 mm |
| Dome Volume | -4.5 cc |
| Material Type | 2618 |
| Piston Pin Diameter | 23.00 mm |
| Ring Set Included | 8600XX |
| Stroke | 86.00 mm |
| Weight - Nominal | 362 g |
| Build Type | Build to Stock |
| GTIN | 00193564077592 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 111,00 mm |
| Package Length | 226,00 mm |
| Package Weight | 2392.00 g |
| Package Width | 203,00 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Mitsubishi Evo10 4B11-T ’08 -4.5cc (9.0:1)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.