Wiseco Piston Kit Mitsubishi Eclipse ’88-92 4G63 2.0L-
565,51 €
Esgotado
REF:
WK560M85
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Mitsubishi |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – 4G63 6-bolt |
| Bore - Actual | 85.00 mm |
| Bore - Oversize | Std. mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 35.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.0:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0 mm |
| Dome Volume | -10.0 cc |
| GTIN | 00193564075413 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 109,22 mm |
| Package Length | 198,12 mm |
| Package Weight | 1905.09 g |
| Package Width | 226,06 mm |
| Piston Pin Diameter | 21.00 mm |
| Ring Set Included | 8500XX |
| Weight - Nominal | 343 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Mitsubishi Eclipse ’88-92 4G63 2.0L-” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.