Wiseco Piston Kit Mitsubishi 3000GT 6G72 3.0L 24V V6 6Cyl. (
826,70 €
Esgotado
REF:
WK570M92
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Dodge, Mitsubishi |
| Modelo Veículo | 3.0L 24v – 6G72T |
| Bore - Actual | 92.00 mm |
| Bore - Oversize | 0.90 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 31.75 mm |
| Compression Ratio - Actual | 7.9:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.40- mm |
| Dome Volume | -14.0 cc |
| GTIN | 00193564075697 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 114,30 mm |
| Package Length | 342,90 mm |
| Package Weight | 2494.76 g |
| Package Width | 215,90 mm |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | 9200XX |
| Weight - Nominal | 355 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Mitsubishi 3000GT 6G72 3.0L 24V V6 6Cyl. (” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.