Wiseco Piston Kit Mazda MX-5/Miata/Protege 1.8L 16V(7cc)10:1
578,14 €
3 em stock
REF:
WK590M84
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Mazda |
| Modelo Veículo | 1.8L 16v – BP |
| Bore - Actual | 84.00 mm |
| Bore - Oversize | 1.00 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 30.50 mm |
| Compression Ratio - Actual | 10.0:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.50- mm |
| Dome Volume | 7.0 cc |
| GTIN | 00193564076243 |
| Image Info | These images are actual |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 111,76 mm |
| Package Length | 218,44 mm |
| Package Weight | 2404.04 g |
| Package Width | 347,98 mm |
| Piston Pin Diameter | 20.00 mm |
| Ring Set Included | 8400XX |
| Weight - Nominal | 293 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Mazda MX-5/Miata/Protege 1.8L 16V(7cc)10:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.