Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Kawasaki |
| Modelo Veículo | KX 450 F, KX 450 X |
| Ano | 2024, 2025, 2026 |
| Bore - Standard | 96.00 mm |
| Piston Size | 95.98 mm |
| Compression Ratio - Actual | 13.5:1 |
| Total Height | mm |
| Piston Pin Hole Diameter | 19.00 mm |
| Compression Height | 14.30 |
| Piston Head Type | Flat with raised top |
| Skirt Coating | Armorglide Coating |
| Additional Info | 4 Valve Pockets, Forged Piston |
| OEM Reference No | 13001-0852 |
| Country of Origin | USA |
| GTIN | 00193564555502 |
| Package Height | mm |
| Package Length | mm |
| Package Weight | g |
| Package Width | mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit KX450 ’24-26 13.5:1 CR” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.