Wiseco Piston Kit KX250 ’21-22 CR. 14.1:1 (77.96mm)
171,70 €
4 em stock
REF:
W40273M07800B
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Bore - Standard | 78.00 mm |
| Piston Size | 77.96 mm |
| Compression Ratio - Actual | 14.1:1 |
| Total Height | 35.20 mm |
| Piston Pin Hole Diameter | 16.00 mm |
| Compression Height | 12.00 mm |
| Boss Space In | 16.00 mm |
| Piston Head Type | Flat with raised top |
| Skirt Coating | Armorglide Coating |
| Additional Info | 4 Valve Pockets, Forged Piston |
| OEM Reference No | 13001-0820 |
| Country of Origin | USA |
| Piston Ring Part # | W7800MC |
| Piston Pin Part # | WS677 |
| Circlip Part # | WCW16 |
| Package Height | 107,00 mm |
| Package Length | 108,00 mm |
| Package Weight | 276.00 g |
| Package Width | 106,00 mm |
| Image Info | These images are representative |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit KX250 ’21-22 CR. 14.1:1 (77.96mm)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.