Wiseco Piston Kit KTM65SX ’09-26 Pro-Lite (44.95mm)
86,72 €
5 em stock
REF:
W864M04500B
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Gas-Gas, Husqvarna, KTM |
| Modelo Veículo | 65 SX, MC 65, TC 65 |
| Ano | 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025, 2026 |
| Bore - Standard | 45.00 mm |
| Piston Size | 44.95 mm |
| Total Height | 48.00 mm |
| Piston Pin Hole Diameter | 12.00 mm |
| Compression Height | 15.50 mm |
| Ring Locating Pin (E) | 0.00 mm |
| Ring Locating Pin (F) | – mm |
| Boss Space In | 18.10 mm |
| Piston Head Type | Dome |
| Skirt Coating | – |
| Additional Info | Forged Piston |
| OEM Reference No | 462.30.007.000 |
| Country of Origin | USA |
| Piston Ring Part # | W1772CS |
| Piston Pin Part # | WS595 |
| Circlip Part # | WCW12 |
| Package Height | 82,55 mm |
| Package Length | 76,20 mm |
| Package Weight | 181.44 g |
| Package Width | 76,20 mm |
| Image Info | These images are actual |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit KTM65SX ’09-26 Pro-Lite (44.95mm)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.