Wiseco Piston Kit KTM250SX-F ’23-26 CR. 14.5:1 (80.97mm)
193,86 €
2 em stock
REF:
W40305M08100C
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Gas-Gas, Husqvarna, KTM |
| Modelo Veículo | 250 EXC-F, 250 SX-F, 250 XC-F, EC 250 F, EX 250 F, FC 250, FE 250, MC 250 F |
| Ano | 2023, 2024, 2025, 2026 |
| Bore - Standard | 81.00 mm |
| Piston Size | 80.97 mm |
| Compression Ratio - Actual | 14.5:1 |
| Total Height | 34.60 mm |
| Piston Pin Hole Diameter | 16.00 mm |
| Compression Height | 11.60 mm |
| Piston Head Type | Flat with raised top |
| Skirt Coating | Armorglide Coating |
| Additional Info | 4 Valve Pockets, Forged Piston |
| OEM Reference No | A460.30.007.000 |
| Country of Origin | USA |
| Piston Ring Part # | W8100MP |
| Piston Pin Part # | WS677 |
| Circlip Part # | WCW16 |
| Package Height | 107,00 mm |
| Package Length | 94,00 mm |
| Package Weight | 248.00 g |
| Package Width | 93,00 mm |
| Image Info | These images are actual |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit KTM250SX-F ’23-26 CR. 14.5:1 (80.97mm)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.