Wiseco Piston Kit Hyundai 4B11T/G4KF 2.0L 16V 9.25:-
565,51 €
Esgotado
REF:
WK651M86
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Hyundai |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – G4KF |
| Bore - Actual | 86.00 mm |
| Bore - Oversize | Std. mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 30.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.3:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | – mm |
| Dome Volume | -4.0 cc |
| GTIN | 00193564089762 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 114,30 mm |
| Package Length | 215,90 mm |
| Package Weight | 2041.17 g |
| Package Width | 203,20 mm |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | 8600XX |
| Weight - Nominal | 356 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Hyundai 4B11T/G4KF 2.0L 16V 9.25:-” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.