Wiseco Piston Kit Honda RSX-S 2.0L K20 ’02-06/CR-V/Accord(K2
551,45 €
Esgotado
REF:
WK631M87
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Honda |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – K20A/Z, 2.4L 16v – K24 |
| Bore - Actual | 87.00 mm |
| Bore - Oversize | 1.00 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 30.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.8:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0 mm |
| Dome Volume | -3.5 FT cc |
| GTIN | 00193564077431 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 111,76 mm |
| Package Length | 205,74 mm |
| Package Weight | 2086.52 g |
| Package Width | 223,52 mm |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | 8700XX |
| Weight - Nominal | 336 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Honda RSX-S 2.0L K20 ’02-06/CR-V/Accord(K2” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.