Wiseco Piston Kit HD V-Rod 4V FT -7.3cc 14.0:1 Rear (BOD)
287,46 €
Esgotado
REF:
W9892M10795
Categoria: Motas
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Harley Davidson |
| Modelo Veículo | V-Rod (VRSCA) Stroker |
| Ano | 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008 |
| Bore - Actual | 4.250 in |
| Bore - Oversize | .310 in |
| Bore - Standard | 3.940 in |
| Compression Ratio - Actual | 14:1 |
| Country of Origin | USA |
| Cylinder Position | Rear |
| Displacement | 1320 cc |
| Dome Volume | -7.3 cc |
| Engine Type | 80 ci |
| GTIN | 00193564128133 |
| Package Height | 107,95 mm |
| Package Length | 124,46 mm |
| Package Weight | 453.59 g |
| Package Width | 124,46 mm |
| Piston Head Type | Flat Top |
| Stroke | 2.835 in |
| Valve Pocket Depth - Exhaust | -.165 in |
| Valve Pocket Depth - Intake | -.195 in |
| Valve Pocket Dia - Exhaust | 1.540 in |
| Valve Pocket Dia - Intake | 1.780 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit HD V-Rod 4V FT -7.3cc 14.0:1 Rear (BOD)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.