Wiseco Piston Kit HD Twin Cam Big Bore (3875VM)9.5:1
167,69 €
Esgotado
REF:
W4999PS
Categoria: Powersports
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Bore - Actual | 3.875 in |
| Bore - Oversize | .125 in |
| Bore - Standard | 3.750 in |
| Compression Ratio - Actual | 9.5:1 |
| Country of Origin | USA |
| Displacement | 1546 cc |
| Dome Volume | +4.6 cc |
| Engine Type | 95 ci |
| GTIN | 00193564128119 |
| Piston Head Type | Domed |
| Skirt Coating | Moly |
| Stroke | 4.000 in |
| Valve Pocket Depth - Exhaust | -.183 in |
| Valve Pocket Depth - Intake | -.183 in |
| Valve Pocket Dia - Exhaust | 2.000 in |
| Valve Pocket Dia - Intake | 2.000 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit HD Twin Cam Big Bore (3875VM)9.5:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.