Wiseco Piston Kit HD TC96 ’07-13 BB 1917CC(10.5:1)2vp R-Dome
331,72 €
Esgotado
REF:
WK2767
Categoria: Motas
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Bore - Actual | 3.885 in |
| Bore - Oversize | .135 in |
| Bore - Standard | 3.750 in |
| Compression Ratio - Actual | 10.5:1 |
| Country of Origin | USA |
| Displacement | 1554 cc |
| Dome Volume | +4.6 cc |
| Piston Head Type | Reverse |
| Skirt Coating | ArmorGlide |
| Stroke | 4.00 in |
| Valve Pocket Depth - Exhaust | -.183 in |
| Valve Pocket Depth - Intake | -.183 in |
| Valve Pocket Dia - Exhaust | 2.000 in |
| Valve Pocket Dia - Intake | 2.000 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit HD TC96 ’07-13 BB 1917CC(10.5:1)2vp R-Dome” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.