Wiseco Piston Kit HD/Buell S1/S3/S3T (3497X-4728Ps)
306,67 €
Esgotado
REF:
WK1700
Categoria: Powersports
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Buell |
| Modelo Veículo | Thunderbolt S3 / S3T, White Lightning S1 |
| Ano | 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002 |
| Bore - Actual | 3.498 in |
| Bore - Oversize | STD |
| Bore - Standard | 3.498 mm |
| Compression Ratio - Actual | 10:1 |
| Country of Origin | USA |
| Displacement | 1200 cc |
| Dome Volume | +7.0 cc |
| GTIN | 00193564149992 |
| Package Height | 99,06 mm |
| Package Length | 246,38 mm |
| Package Weight | 1360.78 g |
| Package Width | 127,00 mm |
| Piston Head Type | Domed |
| Stroke | 3.812 in |
| Valve Pocket Depth - Exhaust | -.150 in |
| Valve Pocket Depth - Intake | -.150 in |
| Valve Pocket Dia - Exhaust | 2.100 in |
| Valve Pocket Dia - Intake | 2.100 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit HD/Buell S1/S3/S3T (3497X-4728Ps)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.