Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Bore - Actual | 3.528 in |
| Bore - Oversize | .030 in |
| Bore - Standard | 3.498 in |
| Compression Ratio - Actual | 11:1 |
| Country of Origin | USA |
| Cylinder Position | Rear |
| Displacement | 1361 cc |
| Dome Volume | +19.0 cc |
| Engine Type | 80 ci |
| GTIN | 00193564127709 |
| Piston Head Type | Domed |
| Stroke | 4.250 in |
| Valve Pocket Depth - Exhaust | -.165 in |
| Valve Pocket Depth - Intake | -.165 in |
| Valve Pocket Dia - Exhaust | 1.740 in |
| Valve Pocket Dia - Intake | 2.080 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit HD 1340 Evo 11.0:1 3527X Rear” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.