Wiseco Piston Kit HD 1200 Pan/Shovelhead 9.0:1 3457X
129,37 €
Esgotado
REF:
W4012P2
Categoria: Powersports
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Bore - Actual | 3.457 in |
| Bore - Oversize | .020 in |
| Bore - Standard | 3.437 in |
| Compression Ratio - Actual | 9:1 |
| Country of Origin | USA |
| Displacement | 1220 cc |
| Dome Volume | +52.0 cc |
| Engine Type | 74 ci |
| GTIN | 00193564126702 |
| Piston Head Type | Domed |
| Stroke | 3.968 in |
| Valve Pocket Depth - Exhaust | -.089 in |
| Valve Pocket Depth - Intake | -.087 in |
| Valve Pocket Dia - Exhaust | 1.800 in |
| Valve Pocket Dia - Intake | 2.045 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit HD 1200 Pan/Shovelhead 9.0:1 3457X” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.